Сьогодні розпочався перший день практики у Криворізькому Державному педагогічному університеті (КДПУ). Була проведена настановча конференція для всіх магістрів, які допущені до цієї практики. Нас ознайомили з метою та здачами практики, надали список документів, які необхідно здати після неї. На практиці ми будемо знаходитись три неділі і відповідно до цього практика розділена на три етапи: ознайомчий, активний та етап узагальнення результатів практики. Отже на цій неділі я тільки спостерігаю за процесом, ознайомлююсь з документацією та адаптуюсь після практики у школі. Після настановчої конфернції я мала змогу обсудити зі своїм куратором з практики індивідуальний план, ми поговорили про час проведення уроків та виховних заходів.
Шукати в цьому блозі
понеділок, 29 жовтня 2018 р.
пʼятниця, 26 жовтня 2018 р.
Тридцять дев’ятий день педагогічної практики
Сьогодняшній день розпочався з п’ятнадцяти хвилинки яка була присвячена бесіді про техніку безпеки на канікулах. Ми з дітьми поговорили про небезпечні ситуації, яких вони повинні уникати. Повторили правила поведінки на дорозі, розібрали випадки битового травматизму та поговорили про небезпеку вживання психотропних речовин. Можу сказати, що з технікою безпеки учні добре ознайомлені та маю надію, що канікули для них пройдуть без зайвих пригод.
Далі на учнів 11-Б класу чекав урок у алгебри, де вони мали писати самостійну роьоту. Вчитель на початку уроку відразу, без зволікань роздала листочки для самостійних, записала на дошці завдання та учні приступили до роботи. Оскільки діти заздалегідь були попереджені про самостійну і мали підготуватись до неї, тим паче тренувальні вправи були запропоновані у якості домашнього завдання, то етап актуалізації був пропущений. Самостійна з теми «Розв’язування логарифмічних нерівностей» містила 5 рівнево диференційованих завдань та була розрахована на 30 хвилин, в ній містились зава дання які можна було розв’язати за означенням логарифму, методом заміни, потенціювання та зведення до однієї основи. Після самостійної роботи розпочався етап розв’язування задач, де вчитель пропонувала задачі підвищеного рівня складності зі збірника підготовки ЗНО, і беручи до уваги той факт, як учні розв’язували дані задачі, я маю думку, що самостійна написана щонайменше на достатньому рівні. Домашнє завдання учні отримали знову не з книжки, а зі збірника підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, щоб запобігати списування з готових домашніх завдань.
Також сьогодні я допомагала проводити урок у п’ятому класі з теми «Прямокутник. Квадрат» за видом це був урок засвоєння та застосування знань. Спочатку я розповіла теоретичний матеріал з поданої теми застосовуючи приклади прямокутника та квадрату з нашого життя. Та, зрозумівши що діти володіють матеріалом, ми почати розв’язувати задачі. Учні дуже вправно впорались із задачами, поводили себе активно, завжди були бажаючи на відповідь біля дошки, ми встигли розвіяти всі задачі, заплановані на урок. Я намагалась підтримувати дисципліну у класі, але оскільки за кількістю дітей було більше тридцяти то все ж таки деякий шум був. В кінці була проведена рефлексія, з якої я дізналась, що учням сподобався урок та діти отримали домашнє завдання чисто з теорії.
четвер, 25 жовтня 2018 р.
Тридцять восьмий день педагогчної практики
Сьогодні був дуже насичений день, я працювала над документацією, підписами та відвідувала уроки у класі, за яким я закріплена. Від керівництва школи ми з іншими студентками-практикантка почули багато теплих слів, а директор гімназії на останок прочитала настановчу промову.
У 11-Б цього дня замінили урок математики на зрізову контрольну роботу з біології. До справи підійшли дуже відповідально, дітям видали проштамповані листочки, за ними слідкувала комісія з декількох вчителів. Перетин тими як перейти до роботи вчитель з біології записала на дошці як підписувати конирольний зріз та пояснила правила за якими діти можуть працювати. Клас з розумінням поставився до зрізу та зосередженого приступив до роботи. Діти працювали майже без звуків, без відволікань. Вчителі іноді проходили по рядах та перевіряли чи не списують учні, але жодної такої дитини не знайшлось. Буквально за декілька секунд до дзвоника були зібрані роботи, а класний керівник перевірила та поставила на кожній свій підпис. Я мала змогу перший раз бути присутньою на зрізовій контрольній роботі у якості спостерігача та вважаю, що це був важливий для мене досвід.
Інші уроки пройшли без змін у звичному темпі. Також сьогодні я завітала до педагогічного університету, разом з іншими практикантка ми зустрілись із методистом з інформатики, яка переглянула стан нашої докумениакції, підписала індивідуальні плани та поцікавилась нашим шкільним досвідом. Потрапили ми і до методиста з психології, віддали їй на перевірку характеристики класів та домовились зустрітись ще у п`ятницю щоб підписати індивідуальні плани та отримати оцінки за характеристики.
Таким чином дуже насичено пройшов і весь день.
середа, 24 жовтня 2018 р.
тридцять сьомий день педагогічної практики
Сьогодні за розкладом у дітей передбачено два уроки з алгебри. На першому уроці діти тренувались розв’язувати логарифмічні нерівності, і оскільки це вже не перший урок застосування знань, то учням пропонувались задачі високого рівня складності, передбачені для фізико-математичного класу. Під час уроку переважала фронтальна форма роботи навчальної діяльності, а біля дошки учні працювали по одному, по двоє і, навіть, по троє. Необхідно зауважити, що вчитель підтримувала ідеальну дисципліну та, відповідно, робочу атмосферу у класі, слідкувала за записами учнів не тільки біля дошки, а й на місцях. При знаходженні області допустимих знань вчитель неодноразово звертала увагу на доцільність використання методу інтервалів, і оскільки декілька учнів не змогли ним скористуватись, то вона ще раз нагадали принцип роботи з методом інтервалів. На другому уроці була запланована робота з логарифмічними рівняннями, де учні ще раз повторили методи розв’язування логарифмічних рівнянь за допомогою фронтального опитування на етапі актуалізації знань, а потім застосовували свої знання на практиці. Оскільки вчитель знає індивідуальні особливості кожного учня, то вона викликала до дошки на різні приклади учнів, у яких є проблеми з конкретними випадками. Таким чином на уроці мав місце особистісно орієнтований підхід до навчання. Якщо комусь не вдавалось розв’язати рівняння біля дошки, то до роботи залучались інші учні, робота яких полягала у тому, що вони намагались задавати навідні питання. Таким чином учні розвивали пам`ять, логічне мислення та вміння правильно висловлювати думки. В кінці уроку вчитель провела рефлексію, де учні мали змогу ще раз поміркувати про свої сильні та слабкі сторони та отримали домашнє завдання, яке допоможе дітям подолати труднощі при розв’язуванні логарифмічних рівнянь та нерівностей.
вівторок, 23 жовтня 2018 р.
Тридцять шостий день педагогічної практики
Цього разу урок геомерирії розпочався з математичного диктанту, метою якого була перевірка знать з теми «Піраміда. Способи розміщення висоти у піраміді», а для перевірки домашніх завдань були зібрані зошити на перевірку. Після диктанту основні незрозумілі моменти були розібрані та учні почали працювати з задачами. За урок клас встиг розв’язати дві задачі підвищеного рівня складності, відразу видно що тема засвоєна добре, оскільки учні розв’язували задачі самостійно, а вчителю довелось виправляти тільки механічні помилки та інколи задавати навідні питання для того щоб переконатись, що всі учні добре розуміють те що відбувається на дошці. По закінченню розв’язання задачі біля дошки, учень мав підтвердити свою оцінку відповівши на три теоретичні питання, при чому ці питання завали однокласники. Якщо учень біля дошки не знав як відповісти на питання, то на це питання відповідав той хто його задав. Даний вид роботи є дуже цікавим, оскільки це сприяє розвитку пам`яті та навчального інтересу учнів. На другому уроці геометрії учні повторювали тему «Зрізана піраміда», спочатку за допомогою фронтального опитування були пригадані Основні теоретичні відомості теми, та оскільки урок був спрямований на застосування знань, то учні відразу перейшли до розв’язування задач. Діти декілька уроків не працювали зі зрізаною пірамідою, тому вчитель підібрала задачі різного рівня складності, щоб учні не плутались у темі «Піраміда» та «Зрізана піраміда», це було дуже вдалою думкою, оскільки перший учень який вийшов до дошки почав застосовувати формули піраміди до зрізаної піраміди. Також наприкінці уроку для повторення пройденого матеріалу та розвитку просторового мислення були запропоновані задачі на пошук перерізу просторових фігур, з чим учні успішно впорались. Домашнє завдання вчитель підібрала зі збірника, щоб діти не мали змогу користуватись готовими домашніми завданнями. Також, враховуючи відповіді біля дошки та на місцях, вчитель виставила оцінки з детальним поясненням того, за були зняті бали, щоб учні знали над чим працювати.
Я мала змогу перевіряти зошити з домашнім завданням учнів і помітила, що деякі систематично не виконують домашнє завдання, що пагубно впливає на їх оцінки, оскільки, по-перше, вони отримують погані оцінки за домашнє, а, по-друге, не відпрацьовують запланований об’єм роботи вдома та не «набивають руку». Загалом звісно, ті, хто виконують домашнє завдання, розв’язують його добре і отримують добрі бали.
Сьогодні з групою учнів я проводила бесіду щодо важливості навчання та, зокрема, виконання домашнього завдання. Виявилось, що дехто не виконує завдання через брак часу, оскільки на разі приймає участь у змаганнях та увесь час збігає на тренуваннях. Я звісно пояснила, що позакласна зайнятість не повинна впливати на навчання та порадила навчитись планувати свій час. Інші учні не виконали домашнє через те, що не змогли з ним в прорватись, тому ми розібрали домашні вправи та домовились про те, якщо вони у подальшому будуть відчувати труднощі, то необхідно звертатись до мене або до вчителя-предметника.
понеділок, 22 жовтня 2018 р.
Тридцять п’ятий день педагогічної практики
Цього разу вихідні пройшли дуже швидко, оскільки я з іншими студентками-практикантками були запрошені у суботу на проведення олімпіад у якості асистентів. Наша робота полягала у тому, що ми допомагали дітям з оформленням робіт, слідкували за дисципліною та запобігали списуванню.
На цій неділі з понеділка 11-Б - черговий клас, тому половина учнів знаходяться на постах та не практично відвідує уроки. Саме тому на алгебрі були присутніми тільки 10 з 17 учнів. В зв’язку з цим вчитель інакше побудувала хід уроку ніж завжди. Була влаштована ретельна перевірка домашнього завдання, де кожен учень поділився проблемами, які виникли при розв’язуванні домашніх задач та вчитель детально пояснювала методику розв’язання, залучаючи інших учнів, які впорались із задачами. Таким чином була влаштована не тільки перевірка домашнього завдання, а й актуалізація знань. Далі, зробивши висновки по виконаній роботі, вчитель запропонувала кожному учневі індивідуальні вправи до розв’язання, над якими вони працювали самостійно, і за 15 хвилин до кінця уроку всі здали роботи та розпочалась робота біля дошки. На другий урок алгебри залишилось вже 6 учнів і вчитель мала змогу приділити увагу кожному. Розпочався урок відразу з етапу розв’язування задач та оскільки тема «Логарифмічні нерівності» є відносно новою для дітей, то вчитель намагалась задіяти різни види пам`яті дітей та пояснювала матеріал словесно, виділяла схеми, за допомогою яких можна розв’язувати різні види нерівностей, змушувала дітей виділяти логічні зв’язки самостійно. При розв’язуванні нерівностей вчитель допомагала учням у пошуку методу розв’язування, виправляла посилки, зупинялась та наголошувала на складних моментах. Перед дзвінком діти підвели підсумок уроків та отримали домашнє завдання. День пройшов дуже продуктивно.
пʼятниця, 19 жовтня 2018 р.
Тридцять четвертий день педагогічної практики
Сьогодні на алгебрі діти розпочали з аналізу самостійної роботи, яку написали цієї середи. Вчитель детально зупинилась на рівняннях, де учні допускали найбільше помилок, так детально були розібрані три рівняння та повторені меиоди розв’язування логарифмічних рівнянь. Далі розпочалась нова тема «Логарифмічні нерівності», оскільки етап аналізу самостійної роботи був дуже змістовним і зайняв дещо багато часу, то вчитель встигла розповісти тільки основи розв’язування логарифмічних нерівностей та привела декілька прикладів. Для кращого засвоєння нового матеріалу вчитель застосовувала зоровий, слуховий та цифровий канали сприйняття інформації. Вчитель наголосила, що логарифмічні нерівності важко опанувати без ґрунтовної підготовки та практики, тому двти відповідально підійшли до нової та теми, добре тримали дисципліну та активно задавали питання у незрозумілі моменти, проявляли інтерес до навчання. В кінці уроку учні в якості домашнього завдання отримали задачі на повторення логарифмічних рівнянь та додатковий теоретичний матеріал по логарифмічним нерівностям.
Далі на уроці української мови учні повинні були писати диктант, вчитель дещо задовго налаштовувала дітей на роботу після перерви, вони вели себе активно та були налаштовані на бесіди, через що вчитель прийшла до вибору розсадити учнів та тільки після цього розпочала урок у звичному темпі. Під час диктанту вчитель слідкувала щоб діти не списували з телефонів, ходила поміж рядів та турбувалась про те щоб учні встигали писати текст, що вона надиктовує. Закінчивши диктант, дітям був час, щоб вони перечитали свій написаний текст, повиправляли помилки, і тільки після цього здали зошити. Після такого виду діяльності ще залишився час і вчитель витратила його на розбір помилок, що діти могли припустити та провела рефлексію.
Після уроків ми з дітьми провели бесіду щодо дотримання режиму дня. Деякі діти мають за звичку лягати спапи за північ, а потім запізнюються на уроки через те, що їм важко вставати. Тому ми розглянули рекомендації як зробити свій продуктивним та розробили приблизний розпорядок дня, якого учні можуть дотримуватись. Під час бесіди я наголошувала на важливості восьми годинного сну, особливо для молодого організму та трьох-чотирьох разового прийому їжі.
четвер, 18 жовтня 2018 р.
Тридцять третій день педагогічної практики
Сьогодні на уроці геометрії діти продовжували вивчати тему «Піраміда. Способи розміщення висоти у піраміді», беручи до уваги той факт, що це вже не перший урок з цієї теми, вчитель розпочала з актуалізації знань за допомогою фронтального опитування, де діти перелічували відомі їм способи розміщення висоти у піраміді та аналізували факти, що можна з цього отримати, наприклад, якщо бічні ребра піраміді нахилені під одним кутом до її основи, то площа бічної поверхні вираховується за спеціальною формулою. Далі розпочався етап розв’язування задач, де учні відпрацьовували набуті знання, вміння та навички. Вчитель завертала увагу на важливість побудови правильного малюнку для задачі, оскільки часто від цього залежить правильність розв’язку задачі. Для того, щоб привернути до цього увагу, наголосила, що буде знижувати оцінки за неохайні, неправильні малюнки, і тим паче за їх відсутність. Урок проходив у швидкому темпі, діти демонстрували свої досягнення у навчанні. На прикінці уроку вчитель провела рефлексію та з’ясувала, що урок учням сподобався і вони не відчували великих труднощів при розв’язуванні задач. Домашнє завдання учні отримали не велике, оскільки добре попрацювали на уроці.
Ми з дітьми обговорили важливість охорони довкілля, учні розмірковували про те, яким чином вони можуть допомогти у збереженні навколишнього середовища. Ми дійшли до думки, що хоч на разі вони не мають можливості здійснювати великий вплив, але хоча б можуть не смітити на вулицях, з повагою відноситись до природи, бути не байдужими та допомагати природі. Дехто розповів, що долучався до волонтерської акції та висаджував дерева у місті. Всі ми живемо на одній планеті та повинні долучатись до її збереження.
середа, 17 жовтня 2018 р.
Тридцять другий день педагогічної практіики
Цей день був доволі насичений, я багато що встигла зробити. Сьогодні я проводила відкритий урок з алгебри на тему «Розв’язування логарифмічних рівнянь». Оскільки це вже не перший урок з теми, то я запланувала дуже грунтовну актуалізацію. Діти повторили означення логарифму, властивості, методи розв’язування логарифмічних рівнянь та побудову графіків логарифмічних функцій. Актуалізація проходила у формі фронтального опитування, групової та індивідуальної роботи з залученням інтерактивної дошки, де були розміщені завдання до уроку. Далі розпочався етап розв’язування задач, де були запропоновані вправи, що потребували використання різних методів розв’язування логарифмічних рівнянь. Оскільки минулий урок з алгебри відбувався неділю назад, деякі діти встигли дещо забути матеріал, тому ми знов були вимушені пригадувати деякі теоретичні моменти теми, і самостійну роботу, що я запланувала на кінець уроку ми перенесли на наступний. Цього ж дня я перевірила самостійні та помітила, що діти засвоїли тему на різному різному рівні, в середньому показники на клас добрі, але оскільки погані оцінки все ж таки є, то дітей чекатиме аналіз самостійної роботи.
Цього дня я перевірила контрольні роботи з геометрії, що учні писали у минулий вівторок. Контрольна містила 5 завдань з рівневою диференціацією, завдання відповідали рівню фізико-математичного класу, тому ті, хто погано орієнтувався в означеннях та теоремах, отримали відповідно погані оцінки. Але більшість класу відповідально підійшли до теми та мають гарні результати.
вівторок, 16 жовтня 2018 р.
Тридцять перший день педагогичної практики
На порядку дня булі три уроки геометрії, яки вже проводила вчитель. Тому перший урок вона розпочала з перевірки знань, влаштувала фронтальне опитування та проаналізувавши ситуацію з рівнем засвоєння теоретичного матеріалу, запропонувала схему, метою якої було узагальнення та поглиблення знань учнів. На етапі розв’язування задач були наявні вправи різного рівня складності, щоб дати змогу відповісти якомога більшій кількості дітей. Книгою діти не користувались, вчитель запропонувала їм тренувальні вправи зі свого тренажеру, які були викладені на інтерактивній дошці, отже кожен мав змогу розв’язувати задачі у власному темпі та тільки звірятися із дошкою. Дітей, які відповідали біля дошкі вчитель залучала до використання математичної мови, звертала увагу на скорочення, що учні використовують при розв’язування задач та наголошувала, що на ЗНО дані скорочення не можливі, оскільки рахуються за помилки. Вчитель не тільки встигала слідкувати за дошкою, а й допомагала учням на місцях. Також сьогодні відбулась самостійна робота, яка охопила і тему піраміда, і зрізану піраміду. Наприкінці уроку була проведена рефлексія, де вчитель дізналась у кого які складності виникали про розв’язування зада на уроці та помітила собі на що звертати увагу наступної геометрії.
Оскільки у неділю відбулося свято, то я вирішила провести дітям виховну годину на тему «День українського козацтва» у формі продуктивної гри. Метою заходу було формування в учнів бажання вивчати історичне минуле свого народу та виховування інтересу до української спадщини. Ми з дітьми провели вікторину, де вони показали свої зання історії козацтва, також долучилися до народної творчості українців прослухавши пісню "Ой на горі та й женці жнуть", а наприкінці заходу подискутували на тему за що и любимо нашу батьківщину та що вона нам дала, а результати дискусії вилились у гарну схему.
пʼятниця, 12 жовтня 2018 р.
Тридцятий день педагогічної практики
Цей день був доволі святковий, оскільки незабаром свято захисника вітчизни, а разом з цим покрова та день козацтва. Тому на плановій п’ятнадцятихвілинці дівчата привітали хлопців подарунками та щирими вітаннями. Загалом всі вчителі сьогодні говорили добрі слова про любов до Батьківщини та Віталій з майбутнім святом. Загалом патріотичне виховання в гіназії займає важливе місце, вчителі доволі часто звертають увагу на виховання любові до власної держави та історії.
Особливо сьогодні приділяла увагу патріотичному вихованню вчитель української мови та літератури. Вона влаштувала бесіду з дітьми, де запропонувала їм розповісти за що вони люблять свою країну і сама не втрималась від коментарів. А після бесіди учні отримали завдання написати твір-роздум на патріотичну тему. Твір, як і в ЗНО повинен був містити не менше 100 слів та його необхідно було писати за вказаною схемою. Вчитель таким чином ни тількі виховує позитивні якості у дітей, а й готує їх до майбутнього екзамену, а кращі твори будуть зачитані у наступну зустріч і тема патріотизму буде мати місце і на наступному уроці.
Тему любові до своєї країні не оминула і вчитель англійської мови вона запланувала дебати, де дити розподілились на дві групи та представляли традіції та звічаї англійців та ункраїнців, одна група дітей намагалась довести, що мі схожі у з звичках з мешканцями туманного Альбіону, а інша - напроти доводила, що ми геть різні, і все це звичайно англійською мовою. Для полегшення задачі вчитель записала на дошці слова, які могили знадобитись у дискусії та слідкувала дотриманням порядку.
День пройшов дуже тепло, з любов’ю до нашої держави.
четвер, 11 жовтня 2018 р.
Двадцять дев'ятий день педагогічної практики
Цього дня я проводила відкритий урок з геометрії на тему "Піраміда. Способи розміщення висоти у піраміді". Оскільки це вже третій урок з теми піраміда, то я розпочла його з актуалізації знань, де учні продемонстрували свої знання з теорії. Можу сказати, що теорія засвоєна добре, діти відповіли на всі запитання, але іноді виникали труднощі. Далі я підготувала декілька задач високого рівня складності, після кожної з яких учні мали змогу пройти тести, що стосувались даної теми, таким чином я намагалась залучити дітей до застосування знань та, як результат, досягнути їх кращого засвоєння. На уроці ми встигли попрацювати з середовищем GeoGebra, за допомогою якого була розроблена задача із готовим малюнком та покроковою перевіркою розв'язку, це трохи пришвидшило темп роботи. На жаль ми не встигли попрацювати зі всіма видами діяльності, що були заплановані, але розв'язали дві задачі високого рівня складності та виконали тест, що дуже добре. На прикінці уроку учні отримали домашнє завдання, що формує дослідницьку компетентність, а саме довести певну властивість, яка їм знадобиться на наступних уроках.
Також я була присутня на уроці Мельниченко Юлії Анатоліївни з теми "Розміщення прямої і площини в просторі. Ознаки паралельності прямої і площини", що проходив у 10 класі. Для актуалізації знань був використаний кросворд, що містив основні теоретичні відомості теми. Юлія Анатоліївна використовуала GeoGebra для пояснення нового матеріалу і тим самим підвищувала рівень наочності, також пропонувала учням працювати із середовищем при доведенні властивостей і теорем. Для проектування теми на життєві ситуації була використана прикладна задача, що наглядно демонструвала важливість знань з даної теми. Загалом урок пройшов активно та змістовно.
середа, 10 жовтня 2018 р.
Двадцять восьмий день педагогічної практики
День розпочався з того, що я проводила два уроки алгебри, ми з учнями продовжили вивчати тему "Розв'зування логарифмічних рівнянь", сьогодні ми розібрали такі методи розв'язування логарифмічних рівнянь як підстановка та логарифмування, а також учні навчились розв'язувати системи логарифмічних рівнянь з двома невідомими. Я залучала учнів до розв'язування задач високого рівня складності, але хочу відмітити, що тема дається дітям дуже добре, вони практично без помилок розв'зували рівняння, інколи були технічнічні помилки, але я їх корегувала. Також я залучала до плідної роботи на уроці тих учнів, хто був відсутній в понеділок і пропустив початок теми, але завзяки вдало проведеної актуалізації, їм не було складно включитись у роботу. Уроки пройшли у бистрому теммпі, ми встигли розв'язати всі заплановані вправи. На етапі рефлексії виявилось, що учнідобре засвоїли тему та готові писати самостійну роботу у п'ятницю. Про рівень засвоєння теми також говорять гарні оцінки, що діти отримали на уроці. На домашнє завдання я підібрала учням впрви, які допоможуть при підготовці до самостійної. Сподіваюся на добрі результати.
Також ми з іншими студентами-практикантами проводили сьогодні профорієнтаційний захід під назвою "У світі професій". Найцікавіше дітям було дізнатись про пріорітети, а оскільки ми проходили практику у приймальній комісії влітку, то нам було що розповісти. Також для тих, хто ще не визначився зі своєю майбутнью професією ми привели поради психологів, що можуть допомогти з вибором. Також цікаво було слідкувати за грою "Прес-конференція", де учні розбились на фахівців, що розповідали про професії, та журналістів. Захід пройшов дуже позитивно та з користю.
вівторок, 9 жовтня 2018 р.
Двадцять сьомий день педагогічної практики
Сьогодні я проводила три уроки з геометрії. На першому була самостійна робота, я розсадила учнів по одному та слідкувала за тим тим, щоб ніхто не списував. Робота складалася з п'яти різнорівневих завдань розрахованих на фізико-математичний клас. Я ще не перевірала роботи, але по відгукам учнів контрольна була дещо складною. На уроц всі вели себе тихо та активно розв'язували задачі контрольної роботи, ніхто не порушував дисципліну. На другому уроці я проводила нову тему "Піраміда. Правильна піраміда", а на третьому - тему "Піраміда. Зрізана піраміда", оскільки учні вже знайомились з пірамідою раніше, то вже знали деякі поняття з теми і новий матеріал не викликав труднощів. На етапі засвоєння нових знань учні вели себе активно та задавали питання, що домпомогло мені добре розібрати всі гострі моменти теми та ні про що не забути. На етапі розв'язування задач учні проявляли себе по-різному, дехто не міг пригадати матеріал минулих навчальних років і через це виникали ускладнення, але ми розібрались з усіма задачами. На уроці я користувалась мультимедійною дошкою, де були викладені теоретичні відомості та були присутні слайди з задачами, що нам з учнями потрібно було розв'язати на уроці. Викоритання проектору дуже заощадило час, бо не доводилось пригадувати яка вправа запланована наступною, також підвищувався рівень наочності, на прикладах можно було показати де піраміда та зрізана піраміда зустрічаються у житті. На уроках учні поводили себе активно, допомагали своїм однокласникам, іноді страждала диципліна, але загалом уроки було проведено добре. Учні отримали домашнє завдання та дізнались свої оцінки на прикінці уроку.
Також сьогодні у школі була проведена бесіда серед старшокласників, щодо шкоди вживання наркотиків. Дітям були показані навчальні фільми, де розкривались всі загрози наркоманії та проведена бесіда. Після даного заходу ми з унями обговорили що вони підчерпнули з виховної години. Учні були під впливом переглянутих відеороліків та добре усвідомили небезпуку. У цей день також проводилась тренувальна евакуації у разі небезпечної ситуації. Учні дуже швидко зібрали все необхідне, надягнули захисні маски та вийшли з будівлі. Вони добре натренувались за 6 років навчання у гімназії.
Також сьогодні у школі була проведена бесіда серед старшокласників, щодо шкоди вживання наркотиків. Дітям були показані навчальні фільми, де розкривались всі загрози наркоманії та проведена бесіда. Після даного заходу ми з унями обговорили що вони підчерпнули з виховної години. Учні були під впливом переглянутих відеороліків та добре усвідомили небезпуку. У цей день також проводилась тренувальна евакуації у разі небезпечної ситуації. Учні дуже швидко зібрали все необхідне, надягнули захисні маски та вийшли з будівлі. Вони добре натренувались за 6 років навчання у гімназії.
понеділок, 8 жовтня 2018 р.
Двадцять шостий день педагогічної практики
Сьогодні я проводида два уроки алгеби з тем "Логарифмічна функція, її графік та властивості" та "Логарифмічні рівняння". Зайняття відбувались у швидкому темпі, діти дуже добре схоплювали теми та були активними. Я використовувала такі види діяльності як фронтальне опитування, групова робота та самостійна робота. Розповідаючи новий матеріал я намагалась задіяти якумога більше видів пам'я ті: образну, рухову, словесно-логічну, тобто подавала матеріал у вигляді графіків, словесних та фрмульних означеь, пропонувала запа'ятовувати розташування графіків по пальцях. При введенні графіка функції логарифмічної фуункції відчуваю, що треба було не тільки намалювати сам графік, а й таблицю з точками, оскільки на слух не всі діти сприйняли та обробили інформацію. Загалом уроки пройли добре, учні впорались з усіма запланованими завданнями та на етапі рефлексії виявилось, що можна було пропонувати завдання більш складного рівня. Про гарний рівен засвоєння матеріалу говорять також оцінки, що учні отримали на уроці, ні у кого не має меньше дев'яти балів. Загалом я дуже задоволена роботою на уроці.
Також ми з дітьми вели бесіду з дітьми про побутовий травматизм, метою якої було виховання обачності та, звісно запобігання травматизму. Учні зовсім не здивувались дізнавшись, що по статистиці від побутового травматизму страждає більше чоловіків ніж жінок та пропонували свої пояснення даній ситуації. Ми обговорили основні причини виникнення травматичних ситуацій та методи їх запобігання. Я закликала дітей бути обережними.
пʼятниця, 5 жовтня 2018 р.
Двадцять п'ятий день педагогічної практики
Оскільки сьогодні день вчителя, то дітям скоротили уроки на 15 хвилин. Атмосфера не тільки у класі, а й у школі була дуже святкова, діти бігали вітали вчителів зі святом та були дуже заклопотані на перервах. Ми написали привітальну лістівку для всіх працівників освіти, кожен з класу доклав руку та залишив своє побажання на гарній роздруківкі.
У вчителів теж був святковий настрій, але уроки ніхто не відміняв. На уроці алгебри діти встигли написати самостійну роботу з теми "Логарифмічні числа та властивості логарифмів". Учні як завжди розсілись по одному та поринули у роботу, а вчитель деколи ходила по класу та слідкувала щоб ніхто не списував.
На уроках української мови учні теж не відпочивали, а писали аудіювання, таким чином вчитель готувала їх до ЗНО. На першому уроці відбулося саме аудіювання, а на другому проходила перевірка робіт у класі і кожен дізнався що у нього виходить добре, а над чим ще треба працювати.
У приємних клопотах день пройшов дуже швидко.
четвер, 4 жовтня 2018 р.
Двадцять четвертий день педагогічної практики
Сьогодні до нас завітала методист з кафедри інформатики Мінтій І. С., тому ми з дівчатами проводили відкриті уроки. На першому я проводила урок з теми «мова програмування Pascal», де діти мали змогу продемонструвати свої знання, які вони отримали за рік вивчення дисципліни програмування. На першому етапі я провела актуалізацію, учні пригадали основні теоретичні моменти розділу «Основи алгоритмізації» та ми розпочали розв’язувати задачі. Перша задача на пошук помилок в програмному коді була направлена на розвиток уважності та акуратності учнів. Далі я запропонувала деякі прикладні задачі, які можна було розв’язати за допомогою Pascal, тим самим виховувала інтерес до інформатики. Задачі були різного рівня складності, щоб учні з різним рівнем знань мали змогу розв’язувати задачі. Робота проходила таким чином — один з учнів виходив до дошки та записував програмний код, а інші розв’язували задачу на місцях та мали змогу звірятися із дошкою. В кінці уроку була проведена рефлексія, за допомогою якої я дізналась на що треба звернути увагу на наступному уроці. Діти отримали домашнє завдання та дізнались оцінки за роботу.
Далі ми відвідали урок Пилипенко Ольги з теми «Гіперпосилання та елементи управління презентацією». Спочатку була проведена актуалізація за допомогою фронтального опитування та тестування. За тести та усні відповіді була передбачена певна кількість балів, яка входила в оцінку за урок, добрати до 12 балів учні могли за умови правильного виконання практичних завдань на комп’ютері, таким чином усі мали змогу отримати оцінки. Ольга Сергіївна розповідала нову інформацію дітям по мірі виконання завдань, таким чином за провідним аналізатором учні застосовували слухову та зорову пам`ять. Для уроку вчителем були підготовлені презентації, які дітям потрібно будо редагувати, Ольга Сергіївна дібрала доцільні та цікаві завдання до виконання. Вона також слідкувала за дисципліною, робила зауваження коли хтось відволікався від теми та підтримувала робочу атмосферу у класі. Загалом урок пройшов дуже добре, всі учні отримали оцінки та дізнались домашнє завдання.
Урок Мельниченко Юлії з теми «Поняття про штучний інтелект, інтернет речей, Smart-
технології та технології колективного інтелекту» також видався дуже цікавим та змістовним. Вона підготувала дуже багато матеріалів до уроку. По мережі діти працювали із презентацією та на вчительському комп’ютері Юлія Анатоліївна демонструвала різноманітні відео з робототехніки. Також дібрала вдалі вправи, які демонстрували можливості штучного інтелекту, наприклад вона запропонувала додаток, який розпізнавав малюнки, дітям дуже сподобалось працювати із даною програмою, було навіть трохи важко налаштувати їх на іншу діяльність. На уроці було запропоновано багато корисних smart технологій, які можуть знадобитись учням у майбутньому. В кінці кроку була проведена рефлексія та діти отримали завдання по підручнику.
технології та технології колективного інтелекту» також видався дуже цікавим та змістовним. Вона підготувала дуже багато матеріалів до уроку. По мережі діти працювали із презентацією та на вчительському комп’ютері Юлія Анатоліївна демонструвала різноманітні відео з робототехніки. Також дібрала вдалі вправи, які демонстрували можливості штучного інтелекту, наприклад вона запропонувала додаток, який розпізнавав малюнки, дітям дуже сподобалось працювати із даною програмою, було навіть трохи важко налаштувати їх на іншу діяльність. На уроці було запропоновано багато корисних smart технологій, які можуть знадобитись учням у майбутньому. В кінці кроку була проведена рефлексія та діти отримали завдання по підручнику.
середа, 3 жовтня 2018 р.
Двадцять третій день педагогічної практики
Дуже цікавим видався сьогодні урок біології. Вчитель спланувала багато видів діяльності. Спершу для перевірки знань було влаштоване фронтальне опитування, а далі за допомогою роздаткового матеріалу були перевірені основні означення теми. Діти отримали листочки з описом означення та повинні були сказати під який термін підходить дане визначення. Після учні дізнались, що сьогодні будуть вивчати закони Менделя і розв’язувати генетичні задачі. Вчитель показала етапи розв’язку подібних задач на прикладі та далі запрошувала дітей до дошки. У продовж уроку учні дізнавались нову інформацію про рецесивні, домінантні, летальні та сублетальні гени, яка була подана не тільки у науковій формі, а й за допомогою цікавих історій. В кінці уроку вчитель наголосила на тому, що на наступному уроці діти будуть писати самостійну роботу, яка буде містити генетичні задачі та задала параграфи до вивчення. Оцінок діти не отримали, оскільки, як зазначила вчитель, вони тільки тренувались, а перевірити засвоєння матеріалу вдасться на самостійній.
На уроках алгебри учні тренувались розв’язувати вправи на властивості логарифмів. Для перевірки глибини вивчення властивостей вчитель викликала трьох учнів до дошки та сказали їм виписати по пам`яті всі властивості, тих хто не міг впоратись із задачею вона садила на місця і викликала нових учнів поки всі три частини дошки не були правильно заповнені. Далі, останню частину двох уроків учні розв’язували прави, щоб відпрацювати властивості логарифмів та довести їх використання до автоматизму. Спершу учні ще відчували невпевненість та потребували допомоги вчителя, але з кожною наступною вправою робота вчитель зводилась до виправлення механічних помилок. Відмінники отримали індивідуальну роботу по своїм можливостям. Діти добре потренувались. А з тими, хто не вивчив правила на перерві я провела виховну бесіду, де пояснила важливість вивчення даних правил і навчання загалом. Я наголосила на тому, що якщо вони не будуть знати елементарні властивості, то далі буде ще важче, а оскільки вони ще здають ЗНО з математики, то їм тим паче потрібно приділяти увагу таким моментам, щоб отримати гарний результат.
На уроках алгебри учні тренувались розв’язувати вправи на властивості логарифмів. Для перевірки глибини вивчення властивостей вчитель викликала трьох учнів до дошки та сказали їм виписати по пам`яті всі властивості, тих хто не міг впоратись із задачею вона садила на місця і викликала нових учнів поки всі три частини дошки не були правильно заповнені. Далі, останню частину двох уроків учні розв’язували прави, щоб відпрацювати властивості логарифмів та довести їх використання до автоматизму. Спершу учні ще відчували невпевненість та потребували допомоги вчителя, але з кожною наступною вправою робота вчитель зводилась до виправлення механічних помилок. Відмінники отримали індивідуальну роботу по своїм можливостям. Діти добре потренувались. А з тими, хто не вивчив правила на перерві я провела виховну бесіду, де пояснила важливість вивчення даних правил і навчання загалом. Я наголосила на тому, що якщо вони не будуть знати елементарні властивості, то далі буде ще важче, а оскільки вони ще здають ЗНО з математики, то їм тим паче потрібно приділяти увагу таким моментам, щоб отримати гарний результат.
вівторок, 2 жовтня 2018 р.
Двадцять другий день педагогічної практики
День насичений на геометрію і, як зазначила вчитель, вона підготувала багато справ на сьогодні, щоб діти підготувались до самостійної у четвер та до контрольної у вівторок. Дітям були запропоновані текстові задачі з теми «Многогранники». Оскільки всі теоретичні моменти теми вже пройдені, то вчитель залучала учнів до розв’язування задач високого рівня складності. Спочатку, для розвитку просторової уяві учнів, були запропоновані задачі, до яких необхідно нарисувати малюнок, а потім, коли вчтіль впевнилась, що з цим проблем не має, запропонувала задачі з готовими малюнками для економії часу. Далі учні відпрацьовували свої знання по геометричному збірнику задач, де розв’язували вправі рівнів Б і В. На уроці вчитель намагалась приділяти увагу не тількі тим, хто працює біля дошки, а й учням на місцях, спонукаючи дітей працювати самостійно і не списувати з дошки. Якщо хтось відволікався або порушував дисципліну Олена Вячеславівна спокійно робила зауваження та повертала до роботи. Могла викликати порушників до дошки, або починала задавати питання з приводу розв’язання задачі. Робила все, щоб працював увесь клас. Також, пидбіраючи індивідуальний підхід до кожного учня, вчитель пропонувала індивідуальні завдання тим, хто має більш глибші знання з теми. В кінці циклу з трьох уроків була проведена рефлексія, виставлені оцінку та учні отримали домашнє завдання, яке також допоможе у підготовці до самостійної роботи у четвер.
Також сьогодні я проводила учням бесіду-гру "Який ти син або дочка". Метою даного заходу було виховання культури сімейних відносин та почуття відповідальності за своїх близьких. Я створювала ігрові ситуації, а діти розповідали як би вони себе повели в даних умовах. Також ми поговорили про важливість допомоги батькам та своїм братикам і сестричкам. Діти розповідали цікаві історії із родинного життя. Виховний захід пройшов у яскравих тонах.
Також сьогодні я проводила учням бесіду-гру "Який ти син або дочка". Метою даного заходу було виховання культури сімейних відносин та почуття відповідальності за своїх близьких. Я створювала ігрові ситуації, а діти розповідали як би вони себе повели в даних умовах. Також ми поговорили про важливість допомоги батькам та своїм братикам і сестричкам. Діти розповідали цікаві історії із родинного життя. Виховний захід пройшов у яскравих тонах.
понеділок, 1 жовтня 2018 р.
Двадцять перший день педагогічної практики
Сьогодні на алгебрі діти писали контрольну роботу з теми «Показникова функція». Робота була поділена на два варіанта та містила п`ять завдань різного рівня складності. За завдання на побудову графіків відводилась найбільша кількість балів. Інші завдання були на дослідження функцій. Саме через те, що діти писали різні варіанти, вчитель дозволила їм не розсаджуватись по одному, але попередила, що за підказки та розмови будуть зняті бали, щоб попередити списування.
Також цього дня я була присутня на відкритому уроці Габ Світлани. Вона проводила урок засвоєння нових знань та вмінь, користуючись про цьому інтерактивною дошкою і засобами GeoGebra. Спочатку, на етапі актуалізації знань, вона запропонувала дітям завдання на відповідність, треба було до графіка функції дібрати рівняння функції, а потім вже підвела дітей до теми і висвітлила її на дошці. На прикладах Світлана Сергіївна показала як будувати графіки функцій до аргументу чи до ординати, до яких додані числа. При цьому всі побудови виконувались у GeoGebra та вчитель показувала, переносячи графік, що графікі функцій співпадають. Світлана Сергіївна дуже грамотно використовувала математичну мову та добре володіла аудиторією, урок пройшов в активному темпі. В кінці учні отримали домашнє завдання та короткі настанови. Загалом урок пройшов дуже добре.
Також сьогодні мі з иншими студентами-практикантками відвідали музей під назвою «Українська світлиця», що міститься в гімназії. У музеї містяться експонати, які показують бит ураїнською народу епохи козацтва, багато картин присвячених козацькій темі та подарунок від спільноти «Івана Сірка» — шаблі та мушкети козаків. Нам провели екскурсію музеєм та розповіли багато цікавого. Дуже добре, що гімназія містить такі скарби нашої нації та діліться Історією Україні з майбутніми поколіннями.
Двадцятий день педагогічної практики
Стогодні був день відкритих уроків з математику та оскільки я буду проводити алгебру та геометрію тільки з 8 жовтня, то сьогодні‚ була спостерігачем, пробувала себе у ролі методиста аналізуючи уроки дівчат.
З першу я побувала на уроці Габ Світлани у 9 класі, вона з дітьми розв’язувала задачі і вправи. Оскільки у класі є телевізор, то Світлана Сергійовна використовувала його як засіб ІКТ. На першому етапи була проведена актуалізація знань і умінь у формі фронтального опитування, діти на достатньому рівні засвоїли теоретичний матеріал теми та добре відповідали на питання, якщо і виникали труднощі, то Світлана створювала проблемні сітуації для їх подолання. На етапі розв’язування задач дітям на екрані були висвітлені задані до розв’язання. Весь урок майбутній вчитель допомагала дітям своїми порадами та в кінці задачі завжди підводила підсумок, аналізуючи кожен етап, щоб всім було зрозуміло. В кінці уроку була проведена рефлексія та задане домашнє завдання. Світлана Сергіївна дуже детально поясніла принцип роботи з домашніми вправами, звернула увагу на потрібні моменти. Також на уроці панувала гарна дісципліна, що налаштовувало на плідну працю.
Далі я побувала на уроці Мельниченко Юлії, яка закріплена за 10 класом. Вона проводила урок з теми «Розв’язування рівнянь, які містять знак модуля», по типу це був урок застосування знань, умінь і навичок. Юлія Анатоліївна також використовувала телевізор, де розмістила завдання до уроку. На етапі актуалізації дітям булі запропоновані нескладні рівняння з модулем, які учні розв’язували усно. Далі до дошки були запрошені три учні, які вже мали справу з задачами більш складного рівня. Юлія Анатоліївна встигала слідкувати за всіма трьома хлопцями біля дошкі та не давала порушувати дисципліну. На наступні завдання уже вже запрошувались по-одному, а вчитель слідкувала за тим, як діти розв’язують вправи на місцях. В кінці уроку діти отримали домашнє завдання та надихаючий вірш, в якому йшла мова про те, що тільки те завдання принесе користь, з яким ми впорались самостійно.
І на останок я завітала на урок Пилипенко Ольги, яка вела у 9 класі. Я мала змогу спостерігати як відріязняються один від одного різні класи. Хоч зміст уроку був такий як у Габ Світлани, але зовсім у ішло у темпі пройшло заняття. Діти були дуже активними та зацікавленими у роботі біля дошки. Мені дуже сподобалось, що Ольга Сергіївна встигала слідкувати і за дошкою, і проидивлялась розв’язування задачі у зошитах, та ставала плюси, якщо задача була розв’язана вірно і швидше чим у учня біля дошки. За плюси потім можна отримати додаткові бали, тому діти намагаються не слідкувати за дошкою, розв’язувати самостійно.
Загалом уроки пройшли дуже добре, я відмітила для себе деякі моменти.
Підписатися на:
Дописи (Atom)